Geldzorgen?

Daar hebben steeds meer mensen last van.
Benieuwd waar je recht op hebt?

Digitale vaardigheden worden steeds belangrijker. Veel dingen kan je alleen nog online regelen. Ben je nog niet zo handig met een computer, smartphone of tablet? Volg dan een gratis cursus en leer stap voor stap.

Computer of tablet: de basis leren

Op de website Oefenen.nl leer je meer over omgaan met het internet, computer en tablet.

Je kan ook een computercursus of tabletcursus volgen. Je kan hiervoor terecht bij de bibliotheek. Er zijn diverse mogelijkheden om te leren werken met een computer, laptop, tablet, smartphone.

Geen eigen computer? Aan de Stationsweg 18 kan je tijdens de openingsuren op afspraak gebruik maken van een van de computers in de wachtruimte.

Tip: kijk ook eens naar de computercursussen in de agenda.

Pit Baarn | Welzijnscentrum

Een reis boeken, een aanbieding vinden, contact houden met familie in binnen- en buitenland. Internet maakt het allemaal een stuk makkelijker. En voor sommige zaken kan je bijna niet meer zonder. Denk aan werk zoeken, bankzaken regelen en toeslagen aanvragen. Tegenwoordig wordt van je verwacht dat je overweg kan met internet.

Loop je vast en kan je wel een beetje hulp gebruiken? Kom dan langs bij ons Welzijnscentrum aan de Oranjestraat 8 in Baarn. Voor meer informatie kan je contact opnemen met de receptie via 035 542 2020.

Sociaal Digitaal

Sociaal Digitaal helpt je verder. Je kan zonder aanmelden binnenlopen en je krijgt kosteloos persoonlijke begeleiding. De begeleiders hebben tijd voor je vragen en je gaat direct aan de slag. Elke maandagochtend van 09.30 - 11.30 uur ben je van harte welkom.

Voor informatie en kortdurende hulpvragen over je laptop, Android tablet, iPad of smartphone ben je elke maandagmiddag welkom van 13.30 - 15.30 uur.

DigiTaalhuis - Bibliotheek Baarn

Het DigiTaalhuis is dé plek waar alle inwoners van Baarn terecht kunnen die aan de slag willen met taal, rekenen of werken met de computer. Zij kunnen er bijvoorbeeld informatie krijgen over een passende taalcursus of digitale cursus en over het taalaanbod in de buurt. In het DigiTaalhuis zijn computers om op te oefenen.

Bij het DigiTaalhuis krijg je gratis advies als je beter wil leren lezen, schrijven, de Nederlandse taal spreken of de computer gebruiken.

Voor wie: inwoners van Baarn vanaf 18 jaar
Wanneer: op afspraak
Waar: in de Bibliotheek Baarn, Hoofdstraat 1

06 30 81 47 88 - DigiTaalhuisBaarn@bibliotheekeemland.nl

Omgaan met de digitale overheid

De overheid verwacht steeds meer dat je computervaardig bent. Formulieren worden vaak alleen digitaal verstuurd. Soms moet je ze invullen met je DigiD. Denk bijvoorbeeld aan het aanvragen van toeslagen. Wil je leren hoe je dit aanpakt? Kijk eens naar de simpele uitleg van Steffie:

Ook kan je een cursus Omgaan met de digitale overheid volgen bij de bibliotheek. Hier leer je hoe je dingen regelt via de website van de gemeente.

Steeds meer bibliotheken hebben een Informatiepunt Digitale Overheid waar je terecht kan met vragen over je online overheidszaken.

Hulp bij digitale vragen

  • Digicafé of computerinloop: loop binnen met je digitale vraag. Vrijwilligers helpen je verder.
  • SeniorWeb: stap voor stap uitleg over computer, tablet en smartphone.
  • DigiHulplijn: gratis hulp bij digitale problemen. Bel 0800 1508 of kijk op Digihulp.nl.

Veilig online

Steeds meer zaken worden online geregeld. Dit maakt het risico op digitale oplichting en diefstal groter. Let dus goed op bij e-mails of appjes die je niet vertrouwt.

  • Op Maakhetzeniettemakkelijk.nl lees je meer over veelvoorkomende vormen van fraude. En wat je kan doen om te zorgen dat je online veilig bent.
  • Oefenen.nl heeft een speciale oefenmodule Veilig online waar je de 7 Gouden Regels voor veilig internetten leert.

Je kan ook de Spoedcursus online zelfverdediging doen om te kijken hoe weerbaar je bent tegen internetcriminelen. De cursus is onderdeel van Veiligbankieren.nl. Je vindt hier informatie over veilig online betalen.

Thuis geen computer?

Misschien kan je bij vrienden, familie of buren gebruik maken van de computer. In de bibliotheek kan je ook gebruik maken van een computer.

UWV heeft speciaal voor werkzoekenden een computerruimte, zodat je online kan solliciteren.

Hulpaanbod

Computercursus

Persoonlijke lessen - alle digitale onderwerpen

Persoonlijke les wordt gegeven door SeniorWeb Laren-Blaricum en...

Op zoek naar uw voorouders - duik in uw familiegeschiedenis!

Duik in uw familie-geschiedenis! Leer uw stamboom onderzoeken en...

Werken met Windows - Ontdek de wereld van Windows!

Leer alles over internet zoeken, e-mailen met bijlagen, bestanden...

Vergelijk hulpaanbod